JURAN - SKLEP i LOMBARD Gliwice, SKLEP i LOMBARD Zabrze - BRYLANTINI.pl
www.juran.com.pl : PROCEDURA
OFERTA - POŻYCZKI - Jak przebiega procedura
Pożyczki - Jak przebiega procedura

 


1. Pracownik lombardu bezpłatnie wycenia przedmiot zastawu. Aby uzyskać jak najwyższą pożyczkę: zapraszamy Klientów, żeby przynosili zastaw w oryginalnym opakowaniu i z gwarancją, dokumentami i paragonem lub innym dowodem zakupu, o ile właściciel jeszcze je posiada. Jeśli jest to sprzęt AGD lub RTV należy pamiętać o zabraniu kabli, zasilacza, pilota lub innych akcesoriów umożliwiających prawidłowe sprawdzenie sprawności zastawu. Laptopy, komórki, aparat fotograficzne powinny mieć naładowane baterie. W przypadku biżuterii z brylantami chętnie widzimy certyfikat.

2. Osoba zastawiająca musi być właścicielem przedmiotu zastawu!

3. Jeśli Klientowi odpowiada zaproponowana kwota pożyczki, można przystąpić do spisania Umowy Pożyczki. Umowę z Klientem spisuje pracownik lombardu na podstawie danych z Dowodu Osobistego.

4. Termin zwrotu pożyczki ustala Pożyczkobiorca czyli Klient, co zostaje zapisane w Umowie Pożyczki, jednak długość trwania pożyczki nie może przekroczyć 30 dni.

5. Pracownik oblicza, ile będą wynosiły koszty pożyczki potocznie zwane odsetkami. Jeśli Pożyczkobiorca je akceptuje, można podpisywać Umowę Pożyczki. Jeśli natomiast koszty wydają się Klientowi zbyt wysokie lub ma jakieś inne wątpliwości, może zrezygnować z pożyczki, bez jakichkolwiek opłat. Klient może wziąć od nas formularz, zapytać lub poradzić się kogoś kompetentnego i jeśli uzna za stosowne, może zgłosić się do nas ponownie.

6. Po podpisaniu umowy, Klient otrzymuje umówioną kwotę gotówki i kopię Umowy Pożyczki, natomiast przedmiot zastawu pozostaje u nas w depozycie, jako zabezpieczenie pożyczki.

7. W dniu odbioru Klient może odebrać lub "przedłużyć" zastaw.

  • Jeśli Klient odbiera zastaw powinien okazać Dowód Osobisty i Umowę Pożyczki oraz powinien zwrócić kwotę, którą pożyczył wraz z ustalonymi wcześniej odsetkami.
  • Jeśli Klient nie ma pieniędzy na odbiór zastawu może spłacić same odsetki i ustalić nową datę zwrotu, a tym samym "przedłużyć" pożyczkę. Operacja przedłużenia może być powtarzana wielokrotnie.
  • Klient może odebrać zastaw przed terminem i zostaną mu odpowiednio pomniejszone odsetki. W przypadku zastawu na złocie należy nas poinformować o zmianie terminu odbioru zastawu na wcześniejszy lub późniejszy, przynajmniej jeden dzień wcześniej ze względów bezpieczeństwa Państwa zastawu.
  • Klient może odebrać zastaw na "raty", to znaczy w dniu odbioru spłacić odsetki i część pożyczki. Pozostanie mu wtedy mniejsza pożyczka do zwrotu, a co za tym idzie odsetki też będą odpowiednio niższe. Te należności spłaci w ustalonym ponownie terminie.
  • Żadna postronna osoba nie może odebrać zastawu, choćby posiadła Umowę Pożyczki i Dowód Osobisty, lecz Klient może bezpłatnie upoważnić do odbioru zastawu dowolną osobę.
  • Przedłużenia ze spłatą odsetek może dokonać dowolna osoba nieupoważniona.
  • Po spłacie pożyczki wraz z kosztami odsetek Klient otrzymuje natychmiast swój przedmiot zastawu.

 

 

 

Zobacz też:

Co przyjmujemy pod zastaw
Co jest potrzebne aby wziąść pożyczkę
Jak przebiega procedura udzielania pożyczki
Kiedy przepada zastaw

 

ON-LINE

Naszą witrynę przegląda teraz 3 gości 

SZUKAJ


JURAN - Gliwice 2013/2019 - Wersja 1.0.0.A.1
JURAN S.C. - GRUPA JURAN


Szanowni Państwo, serwis www JURAN.com.pl do poprawnego działania używa tak zwanych plików "cookies". Jeżeli nie wyrażają Państwo zgody na zapisywanie informacji zawartej w plikach "cookies", uprzejmie prosimy o zmianę ustawień swojej przeglądarki stron www.